• Opis
  • Ekonomiści
  • Bieżący panel
  • Panele

Ekonomiści

Maciej Albinowski

doktor nauk ekonomicznych

Doktor nauk ekonomicznych, ekonomista w Instytucie Badań Strukturalnych. Pracował również w Ministerstwie Finansów (2014 - 2019) oraz w Ernst & Young (2011 - 2012). Specjalizuje się w analizach rynku pracy oraz w ekonomii monetarnej. Autor publikacji naukowych oraz raportów Banku Światowego.

Piotr Bartkiewicz

ekonomista, Pekao S.A.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w latach 2009-2012 analityk w Instytucie Badań Strukturalnych. Od 2020 r. związany z Pekao S.A., a wcześniej od 2012 r. z mBankiem (dawniej BRE Bankiem). Członek zespołów analitycznych nagradzanyxh wielokrotnie za najlepsze prognozy dotyczące polskiej gospodarki, m.in. w rankingach Parkietu, Rzeczpospolitej i NBP. Autor wielu raportów i publikacji naukowych. W latach 2012-2016 doktorant w Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Bielski

Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych w Santander Bank Polska.

Absolwent kierunku Ilościowych Metod Ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK) pracuje od 2001 roku, zajmując się analizowaniem i prognozowaniem sytuacji w polskiej gospodarce i na rynku finansowym. Wcześniej pracował m.in. w PKO Banku Polskim, początkowo w Departamencie Ryzyka Finansowego, a później jako ekonomista, współtworząc jeden z pierwszych w kraju bankowych zespołów zajmujących się analizą makroekonomiczną.

Maciej Bitner

Absolwent ekonomii i filozofii UW, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

W ekonomii interesują go rozwój rynku finansowego i jego wpływ na gospodarkę, zagadnienia wzrostu gospodarczego, rynku pracy, polityka pieniężna i problematyka emerytalna. Autor i współautor wielu opracowań, raportów oraz kilkuset artykułów prasowych o tematyce ekonomicznej lub finansowej. Uczestnik wielu konferencji i wystąpień publicznych, w latach 2010-2015 wykładowca akademicki. W latach 2014-2018 główny ekonomista think-tanku WiseEuropa. Od 2019 roku pracownik Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Zastrzeżenie: Zamieszczone komentarze i opinie wyrażają wyłącznie poglądy autora i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).

Michał Brzeziński

adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Michał Brzeziński jest adiunktem na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował ekonomię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w badaniach nad ubóstwem, nierównościami ekonomicznymi i rozkładem majątku. Zajmuje się również ekonomią polityczną. Jest ekspertem społecznym Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN Polska. Opublikował kilkadziesiąt prac w międzynarodowych czasopismach naukowych.

Piotr Bujak

Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Główny Ekonomista PKO Banku Polskiego

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w analizach makroekonomicznych i prognozowaniu gospodarczym. Od 2016 roku Główny Ekonomista i Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kilku instytucjach finansowych, m.in. pełniąc funkcję głównego ekonomisty na Polskę w Nordea Markets (2011-2014) oraz starszego ekonomisty w Banku Zachodnim WBK, obecnie Santander Bank Polska (2002-2011).
Wcześniej ekspert w think-tanku Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, gdzie brał udział w międzynarodowych projektach badawczych i doradczych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również szereg kursów dotyczących modelowania ekonometrycznego, prognozowania i wykorzystania metod matematycznych na rynkach finansowych (m.in. w Swiss Finance Institute w Genewie oraz w Cambridge Econometrics).
Autor kilku publikacji naukowych oraz szeregu artykułów o tematyce ekonomicznej. Kierowany przez niego zespół ekonomistów był wielokrotnie wyróżniany w rankingach prognoz makroekonomicznych (Consensus Economics, Focus Economics, Parkiet, Rzeczpospolita).

Maciej Bukowski

Doktor nauk ekonomicznych.

Pracownik naukowy na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz prezes think-tanku WiseEuropa. W przeszłości m.in. założyciel i długoletni prezes Instytutu Badań Strukturalnych. Jest współautorem wielu rządowych i pozarządowych dokumentów strategicznych (m.in. Plan Hausnera, Polska 2030 – wyzwania rozwojowe, Niskoemisyjna Polska 2050). Autor licznych publikacji dotyczących między innymi makroekonomii, polityki rynku pracy, przemysłowej, społecznej i energetycznej.

Paweł Bukowski

wykładowca London School of Economics

Paweł Bukowski jest badaczem i wykładowcą w Centre for Economic Performance na London School of Economics, oraz adiunktem w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Jest również starszym ekspertem w the European Expert Network on Economics of Education przy Komisji Europejskiej.

Studia doktorskie z ekonomii ukończył na Central European University, podacz których wizytował University of California w Berkeley. Laureat dwóch międzynarodowych grantów badawczych oraz stypendium Review of Economic Studies. W trakcie swojej kariery publikował w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz prezentował na ponad piędziesięciu konferencjach i seminariach. Członek i założyciel grupy eksperckiej Dobrobyt na Pokolenia.

W swojej pracy zajmuje się rynkiem pracy i nierównościami społecznymi. Miłośnik muzyki eksperymentalnej. Więcej pod tym: linkiem.

Hanna Cichy

Analityczka ds. gospodarczych w Polityce Insight

Doktorantka w Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej. Poprzednio pracowała dla Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju i Nowoczesnej oraz była związana z Fundacją Forum Obywatelskiego Rozwoju. Absolwentka ekonomii i ekonomicznej analizy prawa w SGH. Interesuje ją ekonomia pracy, polityka społeczna i rodzinna i analiza skutków polityk publicznych.

Adam Czerniak

Adam Czerniak jest dyrektorem ds. badań w think-tanku Polityka Insight.

Jest doktorem nauk ekonomicznych i pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Do 2012 r. pracował jako ekonomista w departamencie gospodarki pieniężnej Kredyt Banku, wcześniej współpracował z Bankiem Światowym oraz Fundacją FOR, był też stypendystą Ronald Coase Institute. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu socjologii ekonomicznej, ekonomii instytucjonalnej i funkcjonowania rynku nieruchomości.

  • 1
  • Strona 2
  • Strona 3
  • Strona 4
  • Strona 5

Następna strona

Panel Ekonomistów Polskich 2019

Procedury panelu